Newsletter
Twój e-mail:
Chcesz być na bieżąco? Podaj swój adres e-mail, a otrzymasz najświeższe informacje o wydarzeniach i imprezach w klubie.
logo    
ul. Zagórska 65
25-344 Kielce
tel. 41/3416690
e-mail: miniatura@ksm.pl

Kierownik - Lidia Bernatek

Godziny pracy klubu:
Pn - Pt 8.oo - 20.oo

Po co jesteśmy ?

      Osiedlowy Klub Kultury "MiNiATURA" powstał w 1971 roku jako jedna z pierwszych placówek społeczno-wychowawczych Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Początkowo zaspokajał potrzeby społeczno-kulturalne starszych mieszkańców Osiedli Zagórska - Północ i Zagórska - Południe, później rozwinęły się sekcje i koła zainteresowań dla dzieci i młodzieży.
    Początkowo Klub mieścił się w bloku przy ulicy Spółdzielczej 5, w grudniu 2000 roku przeniósł się do samodzielnego budynku przy ulicy Zagórskiej 65.
    OKK "MiNiATURA" organizuje zajęcia stałe i imprezy kulturalne. Działania te mają na celu zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży oraz rozwijanie talentów młodego pokolenia, jak również przedstawianie dorobku artystycznego w różnych dziedzinach dorosłych mieszkańców Osiedli KSM.
    Klub współpracuje ze szkołami na osiedlach spółdzielczych, zwłaszcza w organizacji zajęć na rzecz dzieci i młodzieży w czasie wolnym od nauki, wspólnej realizacji imprez plenerowych na osiedlu. Ponadto nawiązał współpracę z Dialogiem, Centrum Wolontariatu i Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

        Kierunki działalności społeczno-kulturalnej:

     opiekuńczo- wychowawczy - organizacja zajęć stałych z różnych dziedzin kultury dla różnych grup wiekowych (w okresie I - VI, IX - XII) rozwijających różnorodne umiejętności, organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych i wakacji letnich w ramach Nieobozowej Akcji Letniej i Nieobozowej Akcji Zimowej,
     kulturalno -rozrywkowy - organizacja imprez otwartych dla różnych grup wiekowych w tym: okazjonalnych, wystawienniczych, towarzysko - tanecznych, prezentacyjnych, artystycznych i innych,
     sportowo -rekreacyjny- organizacja zajęć o charakterze rekreacyjnym, organizacja zajęć i imprez cyklicznych (w okresie I – VI, IX – XII), w tym plenerowych.

w górę


Copyright © 2006-2019 Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.