powrót


2009-09-27 OSIEDLOWE ŚWIĘTO

W niedzielę 27 września z okazji Święta Osiedla Zagórska Południe Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na terenie Mini Parku u zbiegu ulic Źródłowej i Bohaterów Warszawy już od wczesnych godzin przedpołudniowych tłumnie zbierali się mieszkańcy osiedla - całymi rodzinami, dzieci, rodzice i seniorzy.

Organizatorzy, którymi byli Rada, Administracja Osiedla oraz Osiedlowy Klub Kultury "MiNiATURA" przygotowali wiele atrakcji. Dzieciaki głośno piszczały z radości skacząc na trampolinie, wirując na karuzeli czy też zjeżdżając z dmuchanej zjeżdżalni. Każdy chętny miał również możliwość wziąć udział w konkursie wiedzy o Osiedlu Zagórska Południe i Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Były także: wystawa prac plastycznych artystów malarzy oraz koronkarek z klubu "MiNiATURA", kiermasz książek, odbyło się wiele konkursów sportowych i plastycznych. Każdy z uczestników został obdarowany upominkiem. Nagrody wręczali przedstawiciele Rady Osiedla Zagórska-Południe - Halina Chromik i Bogumił Festerkiewicz. Harcerze z osiedla przygotowali dla dzieci mini park linowy - rozciągnięty między drzewami, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Na scenie głównej dzieci i młodzież z klubu "MiNiATURA" prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Można było posłuchać i zobaczyć jak rozwijają się talenty najmłodszych mieszkańców osiedla. Program został przygotowany przez kierowniczkę klubu "MiNiATURA" Lidię Bernatek, która również prowadziła całą imprezę.

Funkcjonariusze straży pożarnej przygotowali pokaz sprzętu strażackiego, również policjanci opowiadali zainteresowanym o swojej pracy i pozwalali nawet usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji utworzyli miasteczko ruchu drogowego, aby umożliwić chętnym zdanie egzaminu na kartę rowerową. Takich zaświadczeń aspirant Tomasz Królak wydał aż 20.

Również na osoby dorosłe czekało wiele atrakcji: między innymi odbył się pokaz zestawu ćwiczeń zdrowotnego Qi Gongu zaprezentowany przez doktora Pawła Półrolę w ramach propagowania zdrowego stylu życia, mogliśmy także zobaczyć pokaz egzotycznego tańca hawajskiego w wykonaniu Haliny Tomalki. Projektant mody Bogumił Wtorkiewicz zaprezentował swoje kolekcje w trzech odsłonach: "Kołobrzeska Syrenka", "Piękna Podhalanka", "Biedroneczki są w kropeczki", piękne modelki znakomicie prezentowały się na osiedlowym wybiegu.

Zabawa była wspaniała, przy pięknej wrześniowej pogodzie (słońce świeciło przez cały dzień) rodziny, znajomi, sąsiedzi, wszyscy mieszkańcy osiedla mogli wspólnie spędzić czas.

Kierowniczka Administracji Osiedla Zagórska-Południe Teresa Szmidt podkreśla duży udział sponsorów w organizacji imprezy. Do uatrakcyjnienia święta Osiedla przyczynili się głównie właściciele lokali handlowo-usługowych i rzemieślnicy wykonujący roboty remontowe na Osiedlu - ufundowali wszystkie nagrody oraz słodycze dla dzieci biorących udział w różnych konkursach. Dzięki sponsorom Spółdzielnia nie poniosła kosztów związanych z organizacją i przebiegiem tego święta. Ponadto - jak mówi pani kierownik - nowo wybudowana scena, wkomponowana w krajobraz Mini-Parku, będzie służyć kolejnym imprezom plenerowym organizowanym przez Kielecką Spółdzielnię Mieszkaniową. Chcielibyśmy aby Święto Osiedla KSM stało się naszą tradycją, aby przyciągało coraz więcej uczestników w każdym wieku i stało się pretekstem do podejmowania wspólnych działań na rzecz integracji mieszkańców. Takie imprezy dają również możliwość zaprezentowania działalności klubu osiedlowego "MiNiATURA", który prowadzi swoje zajęcia nie tylko od święta, ale na co dzień, jest to okazja aby zachęcić wszystkich do uczestniczenia w zajęciach tematycznych, które pozwalają nie tylko spędzić przyjemnie czas, ale także rozbudzać i rozwijać talenty taneczne, muzyczne, wokalne, plastyczne, literackie.

- W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Administracji i klubu "MiNiATURA" za ogromne zaangażowanie w organizację naszego święta. Sądzę, że w przyszłym roku odwiedzą nas jeszcze większe tłumy zadowolonych osób - mówi przewodniczący Rady Osiedla Zagórska-Południe Zdzisław Wójtowicz.

Niech to będą prorocze słowa.
Lidia Bernatek

[ 1 ] [ 2 ]