Aktualności
ksm wzorowa firmaAktualności

09.03.2018


CIEPŁA WODA BEZ PIECYKA - informacja w sprawie przejścia z dotychczasowego indywidualnego przygotowania ciepłej wody w piecykach gazowych na system ogrzewania wody bytowej energią z osiedlowej sieci ciepłowniczej poprzez zmodernizowanie istniejących wymiennikowni w budynkach.
nowe zasady segregacji odpadów

Zmiana sytemu odbioru odpadów w Kielcach - najczęstsze pytaniaW trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Spółdzielni pod tym linkiem znajdą Państwo informacje o nowych narzędziach Policji jakimi są aplikacje: Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

29.06.2016


9.12.2014

11.09.2013

Uchwała Zarządu Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Kielcach w sprawie kosztów sporządzania odpisów i kopii dokumentów na wniosek członków Spółdzielni.16.05.2013

CO DALEJ Z INSTALACJĄ AZART?

W zasobach naszej Spółdzielni w instalację AZART wyposażonych jest 57 budynków wielorodzinnych. W tym w poszczególnych osiedlach:
zasoby AZART
Wg danych operatorów telewizji kablowej - 3476 osób korzysta z telewizji kablowej, zatem ilość osób korzystających z indywidualnych anten pokojowych, satelitarnych i z instalacji AZART wynosi 1345.

Instalacja AZART została wykonana w latach 70 tych w osiedlach Sady i Sandomierskie, a w latach 80 tych w osiedlach Zagórska-Północ i Południe. Stwierdzono, że ze względu na stan techniczny instalacji nie ma możliwości podania sygnału cyfrowego za jej pośrednictwem. Nie ma też możliwości jej modernizacji.
Należałoby wykonać nową instalację zgodnie z warunkami technicznymi jakimi powinny odpowiadać instalacje telekomunikacyjne w budynkach (Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z 6.11.2012 r.) w zakresie:
  • montaż masztów na dachach budynków z wieloelementowymi antenami kierunkowymi do odbioru telewizji cyfrowej,
  • wykonanie rurarzu na klatkach schodowych i wejście do mieszkań z instalacją odbiorczą zakończoną gniazdami (kabel i gniazda przystosowane do sygnału cyfrowego),
  • montaż szaf kablowych i wyposażenie ich we wzmacniacze szerokopasmowe, rozdzielacze, zasilacze i inne niezbędne urządzenia,
  • demontaż istniejących instalacji i urządzeń.
Przeprowadzono analizę kosztów wykonania nowej instalacji anten zbiorczych umożliwiających odbiór sygnału TV nadawanego cyfrowo na budynkach, w których istnieje taka instalacja. Przyjmujemy, iż faktycznie z anten zbiorczych korzysta ok. 1200 osób.
Szacunkowy koszt wykonania anten zbiorczych na 57 budynkach wyniesie 647 tys. zł, zatem przeliczając:
  1. na każde mieszkanie wyposażone w gniazdo antenowe - 134,20 zł
  2. na mieszkanie, które faktycznie korzysta z anteny zbiorczej - 539,20 zł
Ponadto zakładając, że zdecydowana większość odbiorców telewizji w tej grupie posiada telewizory starszej generacji, zatem trzeba doliczyć koszt zakupu dekodera, który kształtuje się na poziomie 120-150 zł. Należy również uwzględnić koszty konserwacji nowej instalacji, która wyniosłaby ok. 5 - 8 zł miesięcznie.
Ponieważ wszystkie budynki naszej spółdzielni wyposażone są w instalacje telewizji kablowej dwóch operatorów tj. VECTRA i UPC - Zarząd zwrócił się do nich, już w 2011 r. o przedstawienie korzystnej oferty umożliwiającej włączenie osób, dotychczas korzystających z AZART do sieci kablowej tak aby bez zakłóceń mogli przejść przez zmianę systemu nadawania.

Zaprezentowana przez jednego z operatorów oferta naszym zdaniem jest godna polecenia i przedstawia się następująco:

VECTRA S.A zapewnia odbiór programów telewizyjnych bez konieczności zakupu dekodera i zmiany telewizorów, oferuje podłączenie do sieci kablowej z aktywacją za 2 zł i odbiór niżej wymienionych 21 kanałów telewizyjnych. Abonament miesięczny wynosi 10,70 zł.

kanały platformy Vectra

Prosimy kontaktować się w tej sprawie z Biurem Obsługi Klienta VECTRA S.A. - Kielce, ul. Wesoła 5104.02.2013

GIEŁDA MIESZKANIOWA

giełda mieszkaniowa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków i użytkowników lokali w zakresie zamieszczania ogłoszeń bez wychodzenia z domu oraz zwiększenia funkcjonalności serwisu internetowego Spółdzielni w dniu 30 stycznia 2013 ruszył moduł bezpłatnych ogłoszeń - Giełda Mieszkaniowa KSM. Osoby zainteresowane zamieszczeniem ogłoszenia na stronie internetowej Spółdzielni w zakresie giełdy mieszkaniowej, powinny przesłać jego treść oraz dane kontaktowe, wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej www.ksm.pl oraz zapoznając się i akceptując zasady ogłoszeń giełdy mieszkaniowej.

w górę

Wyszukaj na stronie

iCzynsze
Użytkownik:
Hasło:
Stan na dzień 31.07.2019
Giełda Mieszkaniowa
Poradnik mieszkańca
Ankieta w sprawie oceny obsługi przez komórki funkcjonalne biura Zarządu KSM.

Druki wniosków do załatwienia spraw w Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Przyznawanie dodatków mieszkaniowych

Przenoszenie własności spółdzielczej w odrębne prawo własności na rzecz zainteresowanych członków.

Obowiązujące w 2019 r. stawki opłat czynszowych

Co każdy mieszkaniec wiedzieć powinien ?

Rady praktyczne - jak oszczędzać ciepło.

PORADY PRAWNE DLA POSIADACZY PSÓW

Co robić kiedy nasz sąsiad jest uciążliwy?
Najczęściej odwiedzane
Kontakt ze spółdzielnią

Co każdy mieszkaniec wiedzieć powinien ?

Druki wniosków do załatwienia spraw w KSM

Przetargi

Eneris - nowe zasady segregowania odpadów

 
ubezpieczenia uniqasawoxmetronaecothermzubix
Copyright © 2006-2019 Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.